GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffekoppar 15952049
*
nr 1595 2049
Kaffekoppar
7 st + 3 extra fat, Malta, Gefle. Diameter: 9. 5 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 januari 2024
kl 20:11:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 08:24:55
1
Vinnande bud
- Tema
29 jan
50/60/70-tal
På Tema Retro har vi samlat 1950/60/70-talsdesign i form av möbler, inredningsföremål, porslin och keramik.
Läs mer om 50/60/70-tal
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffegods kaffekopp kaffekoppar kaffeservis kaffeservisdelar malta svensk keramik svenska keramiker
-
3198 Kaffeservis
Rosenthal, Maria Björnbär, ca 30 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:04
-
4070 Te / kaffekoppar
15 delar, Blå Blom
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:34
*
Kaffekoppar
Läs mer om 50/60/70-tal
nr 1595 2049
Kaffekoppar
7 st + 3 extra fat, Malta, Gefle. Diameter: 9. 5 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 januari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 08:24:55 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
29 jan
50/60/70-tal
PÃ¥ Tema Retro har vi samlat 1950/60/70-talsdesign i form av möbler, inredningsföremÃ¥l, porslin och keramik.Läs mer om 50/60/70-tal
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffegods kaffekopp kaffekoppar kaffeservis kaffeservisdelar malta svensk keramik svenska keramiker
-
3198 Kaffeservis
Rosenthal, Maria Björnbär, ca 30 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:04 -
4070 Te / kaffekoppar
15 delar, Blå Blom
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:34